Bilişim Akademi

Özgür ve güçlü olmak, en iyiyi düşleyip yapmak için
İNCELE

Şimdi bilişimAkademi zamanı.

Bilişim AŞ kurulduğu günden beri, aynı zamanda bir okul olma özelliğini hiç kaybetmedi.
Devamı

Temel SQL Eğitimi

bilişimAkademi 31 Ekim - 9 Kasım 2017 tarihleri arasında, veri tabanı uygulamaları içinde ve çevresinde sıklıkla kullanılan yapısal sorgulama dili, SQL'e ilişkin  Temel SQL Eğitimi'ni gerçekleştirdi.

Bu kez eğitime yıllardır bilişimERP'yi başarıyla kullanan ve BilişimERP'nin gelişimine önemli katkılarda bulunan Müşterimiz AKSAN Çelik Dövme firmasından da katılım vardı.

SQL bilindiği gibi, İngilizce diline benzer sözdizimi ve mantıksal altyapısı ile yalnızca yazılım uzmanlarının değil, verisini yakından tanıyan, alan bilgisine sahip bütün kullanıcıların ve fonksiyonel danışmanların kullanabilecekleri yapısal standart bir sorgulama dili.

 

Katılımcılar eğitimin çok yararlı olduğunu, günlük çalışmalarını büyük ölçüde kolaylaştıracağını düşünüyor.

Endüstri 4.0: Kartlar Yeniden Dağıtılırken Türkiye

Endüstri 4.0: Kartlar Yeniden Dağıtılırken Türkiye

Ne gelip geçici bir teknolojik yenilik, ne de inanması zor bilimkurgu öyküleri. Endüstri 4.0,  yeni bir devrim, bir toplumsal dönüşüm modeli. Dünyanın bütün toplumlarını değiştirecek, yeni bir  düzen  kurulmak üzere. Dünya kendisini geleceğe taşıyacak sürdürülebilir bir ekonomik oyun planı arayışında.

Dördüncü  Endüstriyel Devrim gerçekleşeceği önceden haber verilen ilk sanayi devrimi.

Karanlık fabrikaların çoğalıp, herkesin işsiz kalacağı  toplumlara mı dönüşüyoruz?

Türkiye kurulmakta olan yeni dünya düzeni içinde istediği yere ulaşabilir mi?

Kaynakların giderek kıtlaştığı bir dünyada hak ettiği geliri kazanıp, çevre ya da uydu ülke olarak kalmaktan kurtulabilir mi?

  BilişimAkademi Koordinatörü Ayşe Eser Baransel, geçtiğimiz günlerde Türkiye Bilişim Derneğinin BİMY'24 etkinliğinde yaptığı konuşmada yeni endüstri devrimini hazırlayan koşulları, sanayi sonrası toplumların özelliklerini, endüstri 4.0’a hazırlanan ülkeleri, vizyonlarını  ve projelerini  çarpıcı sayılarla açıkladı. Konuşmanın slaytlarına buradan, videosuna ise www.bimy.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

ISO 9001:2015 Farkındalık Eğitimleri

ISO 9001:2015 Satandardına uygun olarak güncellenen Kalite Yönetim Sistemimize ilişkin farkındalık eğitimlerinin ilki 1-2 Haziran 2017 tarihleri arasında yapıldı.

Eğitimler, Bilişim AŞ çalışanlarının "sürdürülebilir başarı", "müşteri odaklılık", "süreç ve risk temelli düşünme", "kurumsal öğrenme" konularında  bilgilendikleri, kendi görüş ve önerilerini dile getirdikleri etkileşimli ve keyifli bir ortamda gerçekleşti.

Bilişim AŞ'nin Üniversitelerle İşbirliği

Bilişim AŞ'nin üniversitelerle işbirliği Başkent Üniversitesi ve Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümlerinde bilişimERP Kurumsal Kaynak Planlama yazılım ürününün laboratuvar uygulaması olarak kullanıldığı, temel ERP kavramlarının öğretildiği dönemlik dersler çerçevesinde sürüyor.

 

Bu yıl, Başkent Üniversitesi’nde ilk kez,  Çankaya Üniversitesinde ise dördüncü kez  başarıyla gerçekleşen eğitime, 100’ün üzerinde öğrenci ilgi gösterdi. Dönem sonunda derse devam ederek başarıyla tamamlayan öğrenciler Bilişim AŞ’den sertifikalarını aldılar.

 

 İki üniversitemizin de Endüstri Mühendisliği bölümlerinin değerli öğrencilerine ve öğretim üyelerine “bilişimERP Temel Altsistem Eğitimi”ne katılımları ve katkılarından ötürü çok teşekkür ederiz.

 

Bilişim Akademi'de Teknoloji Eğitimleri Sürüyor.

Bilişim teknikbilimindeki yenilikler baş döndürücü hızla sürerken, pazara daha nitelikli yazılım ürünlerini, daha hızlı biçimde sunabilmek yaşamcıl öneme sahip. Bu bağlamda yeni yazılım geliştirme ortamlarının sunduğu olanaklar, takım çalışmasını, test işlemlerini, versiyon yönetimini yazılım uzmanlarının daha kolay biçimde yapabilmelerini sağlıyor.

Bilişim Aş'nin yazılım geliştirme uzmanları bir yandan kalite yönetim sistemleri kapsamında ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapmak için yöntemlerini ve kullandıkları araçları güncelliyor, bir yandan da teknolojik gelişmeleri yakından izliyor ve yeniliklerden yararlanarak yarışta öne geçmek için çalışıyorlar. 

Jira ile bütünleşik çalışan versiyon kontrol aracının (Git) eğitimine katılan Bilişim AŞ'nin genç mühendislerine çalışmalarında kolaylıklar diliyoruz.

Sonbaharda bilişimERP Eğitimi

ERP gerçekleştirme projelerinde danışmanlık hizmetinin önemi, diğer yazılım projelerine oranla çok daha önemlidir. bilişimAkademi’nin hizmetiçi eğitimleri arasında yer alan Uygulamalı bilişimERP eğitimini danışmanlık hizmetlerimizin üstün niteliğini korumak, bilişimERP’deki güncellemeleri ve endüstriyel ortamda ERP kullanımını, fonksiyonel  danışmanlarımızla  ve genç Endüstri Mühendisleri ile değerlendirmek amacıyla  çeşitli dönemlerde, çeşitli platformlarda  tekrarlıyoruz. Örneğin geçtiğimiz yıllarda bu eğitimin geniş versiyonunu bir dönem laboratuvar ortamında Çankaya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde vermiştik.

Bu kez, bu kapsamlı eğitimi, aramıza yeni katılan Endüstri Mühendislerine,  31 Ekim -4 Kasım tarihleri arasında Ankara ofisimizde deneyimli Danışmanımız ve Eğitmenimiz Bülent Matur verdi.

bilişimAkademi olarak Danışmanlarımıza, hoş geldiniz diyor, Bilişim AŞ’de başarılı bir çalışma yaşamı diliyoruz. 

 

Bilişim AŞ kurulduğu günden beri bir okul olma özelliğini kaybetmedi.

  Başarının her gün yeniden kazanılması gereken zorlu iş dünyasında, bilişim ve yazılım teknolojilerinin baş döndürücü bir hızla değiştiği çalışma koşullarına başka türlü nasıl ayak uydurabilirdik ki…

İNCELE