BilişimERP Döküm Sektörüne En İyi Çözümleri Üretmeye Devam Ediyor.

Bilişim AŞ olarak BilişimERP, BilişimBI, BilişimMobile ürünlerimizle uzun yıllardır döküm sektöründeki değerli müşterilerimize çözümler üretiyoruz.

Sektöre özel dikey çözümlerimizle ve de etkin danışmanlık süreçlerimizle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya devam etmeye kararlıyız. Ankiros 2016 fuarına katılarak çözümlerimizi anlatmanın ve müşterilerimizle buluşmanın keyfini yaşadık.

Döküm sektöründeki üreticileri daha yakından tanımak, bu sektörün gereksinimlerini karşılayacak en iyi çözümleri geliştirmek için sektörel fuarlara katılımın çok önemli olduğunu belirten BilişimERP Satış ve İş Geliştirme Müdürü Kıvanç Öner fuarla ilgili izlenimlerini şöyle özetledi:

“Bu fuarda sektörel sorunları ilk ağızdan dinleme ve gözlemleme fırsatı bulduk. ERP süreçlerinde karşılaşılan zorlukları ve bunların çözümlerini müşterilerimizle birlikte değerlendirdik, makine parklarına ekledikleri yeni ürünleri tanıdık. Değişimi yakından izlemek ve yenilikçi çözümlerle sürdürülebilir başarıyı yakalamak üzere, iki yıl sonra aynı fuarda tekrar buluşma kararı aldık.”

Ankiros, Annover, Türkcast Hakkında

Ankiros 2016 “13. Uluslararası Demir Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” , Annofer 2016 “12. Uluslararası Demir Dışı Metaller Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve Turkcast 2016 “7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı”, Hannover Messe Fuarcılık A.S. tarafından 29 Eylül – 01 Ekim tarihleri arasında, İstanbul Büyükçekmece Tuyap Fuar & Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Global metalürji sektörünü bir araya getiren ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 fuarlarında gerek katılımcılar gerekse ziyaretçiler metalürji sektörünün en son teknoloji ve ürünleri tanıma, yeni iş bağlantıları kurabilme, mevcut iş bağlantılarını geliştirme, yerli ve yabancı yeni pazarlara girebilme imkanı buldular. Sektörün dünyadaki en önemli fuarlarından biri olan ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 fuar üçlemesi bir kez daha tüm katılımcı ve ziyaretçileri için başarıyla sonuçlandı.

Bu sene 45 ülkeden 595 yabancı olmak üzere toplam 985 katılımcının sergileme yaptığı fuarları, 70 ülkeden 1.753’ü yabancı olmak üzere toplam 14.727 sektör ilgilisi ziyaret etti.

Türkiye genelinde toplam 62 şehirden gelen sektör ilgilileri fuarları ziyaret etti.Ankiros Bilişim StandıDÖKÜM SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİ

Stok Yönetim Sistemi

1. Ürünlerin envanter kartlarında alaşım/malzeme, figür sayısı, net/brüt ağırlık, model, verimlilik, teknik resim, kalıp, maça tipleri ve imalat tür gibi önemli bilgilerin tanımlanması, bu sayede firmada kişiye bağımlılığının ortadan kaldırılması.

2. Modellerin ayrı envanter kartlarıyla tanımlanarak ürünler ile ilişkilendirilmesi. Böylece ortak model kullanımlarının takibinin yapılabilmesi, ortak model durumu nedeniyle hatalı üretim planlamanın önlenmesi veya modelin tadilat veya revizyonda olması durumlarında satışın sipariş girişi sırasında uyarılabilmesi.

3. Modelin kullanım bilgisine göre model ömrünün yüzde olarak göstermesi.

4. Ürünlerin derece bilgisi ve derece adetlerinin tanımlanabilmesi.

5. Ürünlerin figür sayısının tanımlanabilmesi.

6. Ürün net, brüt ve sevk net ağırlıklarının tanımlanabilmesi, bu bilgilerinin ilgili kişilerin ekranlarında gösterimi.

7. Alaşım stoklarının, ocak dipte kalan miktarlarının takip edilebilmesi.

8. Alternatif malzeme kataloğunun tanımlanabilmesi.

9. Fason iş listeleriyle dışarıya gönderilecek işlerin sorgulanabilmesi.

10. Fasona gönderim/geri alma işlemlerinin işemirleri ile entegre yapılabilmesi.

11. Siparişe bağlı işemirlerinin sevkiyat koordinasyonun yapılması.

Üretim Yönetim Sistemi ve bilişimmobile Üretim&Saha Yönetimi

12. Üretim gerçekleşme kayıtlarının doğrudan operatörlerin kullanabileceği ilerlemeli ERP ekranlarıyla girilebilmesi. Bu basit ekranlarla üretim tarihi, vardiyası, ocak ağırlığı, ocaktan alma sıcaklığı, şarj no, operasyon notu, dökülen ürünler, ürünlere kullanılan alaşım miktar, pota ve döküm sıcaklık, döküm süre, kullanılan malzemeler, döndü malzemeler, dipte kalan miktar, çalışan kişiler, oluşan duruşlar ve spektrometre sonuç bilgilerinin sahada anlık kayıt altına alınabilmesi. Yapılan işlemler sonucunda işemirleriyle bütünleşik stok giriş ve çıkışlarının da otomatik oluşması.

13. Mobil Üretim&Saha Uygulaması: İlerlemeli ERP ekranları dışında sahada, tüm bölümlerde üretim ve kalite kontrol gerçekleştirmelerinin mobil cihazlarla da (tablet, kiosk vb) girilebilmesi. Üretimde kullanılacak mobil cihazlarla daha önce formlara kaydedilen üretim verilerinin tabletten girişi yanında, çeşitli dokümanların (teknik resim vb) açıp, doküman yüklemenin ( fotoğraf vb) yapılabilmesi.

14. Ürünlerin figür sayısına göre üretim gerçekleşme yapılabilmesi. Bu bilgilere göre üretim gerçekleşmelerinin sorgulanabilmesi.

15. Alternatif malzeme kataloğuyla ürün ağacında tanımlanan malzemenin alternatiflerinin stok çıkışının yapılabilmesi.

16. Döndü, yolluk, ocak dipte kalan malzeme çıkışlarının yapılabilmesi.

17. Siparişe bağlı üretimler için işemirlerinin doğrudan siparişe bağlanabilmesi.

18. Siparişe bağlı olmayanlar için sistemin sipariş tarihi ve işemrine göre işemri atamaları yapması, işemirlerinin sipariş bilgisiyle görülebilmesi.

19. Üretim yöneticilerince sipariş özel isteklerinin, alaşım ve teslimat bilgilerinin görülebilmesi, iş önceliklerinin gecikme durumlarına göre yapılabilmesi.

20. Aylık/Haftalık/Günlük, bölüm/makina veya adet/ağırlık bazında kapasite doluluklarının görülebilmesi.

21. İşemri stok ve vardiya gerçekleşmelerine göre işemri bitiş tarihlerinin tahmin edilerek gecikme analizleri yapılabilmesi.

22. Satış veya ilgili yöneticilerce sipariş ürünlerinin en son gerçekleşme yapılan operasyon/bölüm, fasona gidiş-dönüş tarihi, tahmini bitiş, gecikme gibi son durumlarının tek bir ekrandan sorgulanabilmesi. İstenirse tezgah grupları bazında planlanan/gerçekleşen analizi.

23. Üretim çevrimi boyunca sistemin aynı iş emrine ait yarı mamulleri tüketmesinin sağlanması.

24. Alaşım kataloğu ile döküm üretiminin doğasında olan dipte kalan, kütük, döndü ve üretim döngüsünün çevrimsel olarak gerçekleştirilebilmesi.

25. Aynı şarj numarası ile dökülmüş işlerin takibi ve izlenebilirlik açısından tüm üretim, kontrol, kullanılan hammadde malzeme kayıtlarına ulaşılabilmesi.

Kalite Yönetim Sistemi

26. Üretimin tüm safhalarında ürünlerin güncel dokümanlarına (teknik resim, kalıp, işleme resmi, şartname, ambalaj görüntüsü vb) yetki bazında ulaşılabilmesi. ISO 9001 ve diğer kalite yönetim sistemi doküman yönetimi gereklerinin ERP kanalıyla yönetilmesi.

27. Üretim sürecinde üretilen çeşitli dokümanların (tabletten çekilen çekilen fotoğraf, dosya sisteminden bir belge vb) anında ilgili üretim veya kalite kaydına iliştirilebilmesi.

28. Siparişle gelen resim değişikliklerinin onaylanma sürecinin yapılabilmesi.

29. ERP de tanımlanmış olan kalite planları veya ürünlerin kalite kontrol tanımlarının üretimde operatör veya kalitecilerin karşısına gelmesi ve ilgili ekran veya mobil cihazlardan ölçüm sonuçlarının anlık girişi.

Satış Yönetim Sistemi

30. Esnek, döküme özgü teklif tanımlama ve teklif raporları alabilme.

31. Ürün fiyat revizyonlarının yönetilebilmesi, oluşturulan şablonlarla malzeme son fiyat ve liste fiyatlarına göre fiyat revizyonları yapılabilmesi.

32. Bölüm bazında genel ağırlık bazında talep tahminlerinin girilebilmesi.

33. Teklifin tüm belgelerinin sisteme eklenebilmesi.

34. Satış siparişinin tüm belgelerinin sisteme eklenebilmesi.

35. Satış siparişindeki ek isteklerin tanımlanabilmesi. Yapılan değişikliklerin tanımlanabilmesi.

Finans Yönetim Sistemi

36. Birden fazla döküm fabrikasına uygun muhasebeleştirme sistemi.

37. Ağırlığa göre satılan ürünlerde sevkiyatla bütünleşik satış faturası

BilişimERP Döküm Sektörüne En İyi Çözümleri Üretmeye Devam Ediyor.

Bilişim AŞ Müşterilerinden Savunma Sanayi’nin Önde Gelen Firmaları Aselsan, Havelsan ve FNSS ‘Defense Top 100’ Listesinde Yer Aldı

İncele

Bilişim AŞ ekibi K.K.T.C'de

İncele

Eker Plastik, BilişimERP'yi Tercih Etti.

İncele

Forbes: Kendimize yabancılaşmamak için yerliliğe ve fikri mülkiyete önem vermeliyiz

Genel Müdürümüz Hüseyin Erdağ'ın Röportajı Forbes Dergisinin

İncele

13. İstanbul Bilişim Kongresi’ndeydik!

İncele

Yürütme Kurulu Üyemiz Ulaş Kula İlk 50'de!

İncele

WEBİNAR: İş Zekâsı, Veri Platformu ve Modern Veri Analizi Yaklaşımları 2020

İncele

Türkiye Bankalar Birliği’nin Veri Sorgulama Sistemini Yeniledik!

İncele

Web Sitemiz Yenilendi!

Kurumsal Web Sitemiz Yeni Arayüzü ve Yeni İçerik Yapısı ile Yayına Alındı.

İncele

Yılın En İyi Bilişim Firması Ödülü

"Hacettepe Üniversitesi Kristal Geyik Ödülleri”nde mühendislik alanında Yılın En İyi Bilişim Firması Ödülü’ne Bilişim AŞ layık görüldü.

İncele

Kayseri Akıllı Bilişim Teknolojileri Konferansı gerçekleştirildi!

İncele

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi insan kaynakları yazılımı olarak BilişimHR ürününü tercih etti.

2005 yılında kuruluş çalışmalarına başlanan Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi, Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından Konya’nın ilk vakıf üniversitesi olarak eğitim...

İncele

Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri" Konferansında Gebze'deydik.

İncele

BTvizyon Toplantısında Kayseri'deydik.

İncele

Akıllı Bilişim Teknolojileri Konferansı Gerçekleştirildi

İncele

BİLİŞİM AŞ 2. İstanbul Kobiler ve Bilişim Kongresi'nde

İncele

Bilişim AŞ BilişimBI Çözümleri Müdürü Ulaş Kula Bey'in Makalesi Yayınlandı.

Ulaş Kula Bey’in “Geleceğe Yön Verecek İki Teknoloji: Yapay Zekâ ve Büyük Veri -1” başlıklı makalesi ICTMEDIA dergisinin Haziran sayısında yayınlandı.

İncele

Seminer

"ERP-Kurumsal Kaynak Yönetimi: İşletmeler ve Mühendisler için Önemi"

İncele

Bilişim Yerli ERP Kategorisinde 4. Sırada!

Bilişim 500 ödüllerinde bu yıl da Türkiye'nin lider firmaları arasındaki yerimizi aldık!

İncele

Bilişim AŞ, 1-2 Kasım tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde G 23 standında 26 . Peryön İnsan Kaynakları Yönetimi Kongresi’nde, insana yönelik geliştirtiği yeni kuşak uygulamalarıyla ziyaretçilerini karşılıyor.

Bilişim AŞ, kongrede katılımcıları Yeni jenerasyon İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi N-HR ve Kamu İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi Kamu HR, Bilişim Bordro Fusion, Bilişim BI ürünlerinin...

İncele

BTvizyon Anadolu Toplantıları Etkinliğinde Denizli'deydik

İncele

Bize Ulaşın!

Bilişim ürünlerini deneyimlemek ve ihtiyaçlarınızı belirlemek için uzmanlarımız ile görüşün.