Haberler
Bilişim Güncel Haberlerimiz

BilişimERP Döküm Sektörüne En İyi Çözümleri Üretmeye Devam Ediyor.

BilişimERP Döküm Sektörüne En İyi Çözümleri Üretmeye Devam Ediyor.

Bilişim AŞ olarak BilişimERP, BilişimBI, BilişimMobile ürünlerimizle uzun yıllardır döküm sektöründeki değerli müşterilerimize çözümler üretiyoruz.

Sektöre özel dikey çözümlerimizle ve de etkin danışmanlık süreçlerimizle müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya devam etmeye kararlıyız. Ankiros 2016 fuarına katılarak çözümlerimizi anlatmanın ve müşterilerimizle buluşmanın keyfini yaşadık.

Döküm sektöründeki üreticileri daha yakından tanımak, bu sektörün gereksinimlerini karşılayacak en iyi çözümleri geliştirmek için sektörel fuarlara katılımın çok önemli olduğunu belirten BilişimERP Satış ve İş Geliştirme Müdürü Kıvanç Öner fuarla ilgili izlenimlerini şöyle özetledi:

“Bu fuarda sektörel sorunları ilk ağızdan dinleme ve gözlemleme fırsatı bulduk. ERP süreçlerinde karşılaşılan zorlukları ve bunların çözümlerini müşterilerimizle birlikte değerlendirdik, makine parklarına ekledikleri yeni ürünleri tanıdık. Değişimi yakından izlemek ve yenilikçi çözümlerle sürdürülebilir başarıyı yakalamak üzere, iki yıl sonra aynı fuarda tekrar buluşma kararı aldık.”

Ankiros, Annover, Türkcast Hakkında

Ankiros 2016 “13. Uluslararası Demir Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” , Annofer 2016 “12. Uluslararası Demir Dışı Metaller Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı” ve Turkcast 2016 “7. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı”, Hannover Messe Fuarcılık A.S. tarafından 29 Eylül – 01 Ekim tarihleri arasında, İstanbul Büyükçekmece Tuyap Fuar & Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Global metalürji sektörünü bir araya getiren ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 fuarlarında gerek katılımcılar gerekse ziyaretçiler metalürji sektörünün en son teknoloji ve ürünleri tanıma, yeni iş bağlantıları kurabilme, mevcut iş bağlantılarını geliştirme, yerli ve yabancı yeni pazarlara girebilme imkanı buldular. Sektörün dünyadaki en önemli fuarlarından biri olan ANKIROS/ANNOFER/TURKCAST 2016 fuar üçlemesi bir kez daha tüm katılımcı ve ziyaretçileri için başarıyla sonuçlandı.

Bu sene 45 ülkeden 595 yabancı olmak üzere toplam 985 katılımcının sergileme yaptığı fuarları, 70 ülkeden 1.753’ü yabancı olmak üzere toplam 14.727 sektör ilgilisi ziyaret etti.

Türkiye genelinde toplam 62 şehirden gelen sektör ilgilileri fuarları ziyaret etti.Ankiros Bilişim StandıDÖKÜM SEKTÖRÜ ÇÖZÜMLERİ

Stok Yönetim Sistemi

1. Ürünlerin envanter kartlarında alaşım/malzeme, figür sayısı, net/brüt ağırlık, model, verimlilik, teknik resim, kalıp, maça tipleri ve imalat tür gibi önemli bilgilerin tanımlanması, bu sayede firmada kişiye bağımlılığının ortadan kaldırılması.

2. Modellerin ayrı envanter kartlarıyla tanımlanarak ürünler ile ilişkilendirilmesi. Böylece ortak model kullanımlarının takibinin yapılabilmesi, ortak model durumu nedeniyle hatalı üretim planlamanın önlenmesi veya modelin tadilat veya revizyonda olması durumlarında satışın sipariş girişi sırasında uyarılabilmesi.

3. Modelin kullanım bilgisine göre model ömrünün yüzde olarak göstermesi.

4. Ürünlerin derece bilgisi ve derece adetlerinin tanımlanabilmesi.

5. Ürünlerin figür sayısının tanımlanabilmesi.

6. Ürün net, brüt ve sevk net ağırlıklarının tanımlanabilmesi, bu bilgilerinin ilgili kişilerin ekranlarında gösterimi.

7. Alaşım stoklarının, ocak dipte kalan miktarlarının takip edilebilmesi.

8. Alternatif malzeme kataloğunun tanımlanabilmesi.

9. Fason iş listeleriyle dışarıya gönderilecek işlerin sorgulanabilmesi.

10. Fasona gönderim/geri alma işlemlerinin işemirleri ile entegre yapılabilmesi.

11. Siparişe bağlı işemirlerinin sevkiyat koordinasyonun yapılması.

Üretim Yönetim Sistemi ve bilişimmobile Üretim&Saha Yönetimi

12. Üretim gerçekleşme kayıtlarının doğrudan operatörlerin kullanabileceği ilerlemeli ERP ekranlarıyla girilebilmesi. Bu basit ekranlarla üretim tarihi, vardiyası, ocak ağırlığı, ocaktan alma sıcaklığı, şarj no, operasyon notu, dökülen ürünler, ürünlere kullanılan alaşım miktar, pota ve döküm sıcaklık, döküm süre, kullanılan malzemeler, döndü malzemeler, dipte kalan miktar, çalışan kişiler, oluşan duruşlar ve spektrometre sonuç bilgilerinin sahada anlık kayıt altına alınabilmesi. Yapılan işlemler sonucunda işemirleriyle bütünleşik stok giriş ve çıkışlarının da otomatik oluşması.

13. Mobil Üretim&Saha Uygulaması: İlerlemeli ERP ekranları dışında sahada, tüm bölümlerde üretim ve kalite kontrol gerçekleştirmelerinin mobil cihazlarla da (tablet, kiosk vb) girilebilmesi. Üretimde kullanılacak mobil cihazlarla daha önce formlara kaydedilen üretim verilerinin tabletten girişi yanında, çeşitli dokümanların (teknik resim vb) açıp, doküman yüklemenin ( fotoğraf vb) yapılabilmesi.

14. Ürünlerin figür sayısına göre üretim gerçekleşme yapılabilmesi. Bu bilgilere göre üretim gerçekleşmelerinin sorgulanabilmesi.

15. Alternatif malzeme kataloğuyla ürün ağacında tanımlanan malzemenin alternatiflerinin stok çıkışının yapılabilmesi.

16. Döndü, yolluk, ocak dipte kalan malzeme çıkışlarının yapılabilmesi.

17. Siparişe bağlı üretimler için işemirlerinin doğrudan siparişe bağlanabilmesi.

18. Siparişe bağlı olmayanlar için sistemin sipariş tarihi ve işemrine göre işemri atamaları yapması, işemirlerinin sipariş bilgisiyle görülebilmesi.

19. Üretim yöneticilerince sipariş özel isteklerinin, alaşım ve teslimat bilgilerinin görülebilmesi, iş önceliklerinin gecikme durumlarına göre yapılabilmesi.

20. Aylık/Haftalık/Günlük, bölüm/makina veya adet/ağırlık bazında kapasite doluluklarının görülebilmesi.

21. İşemri stok ve vardiya gerçekleşmelerine göre işemri bitiş tarihlerinin tahmin edilerek gecikme analizleri yapılabilmesi.

22. Satış veya ilgili yöneticilerce sipariş ürünlerinin en son gerçekleşme yapılan operasyon/bölüm, fasona gidiş-dönüş tarihi, tahmini bitiş, gecikme gibi son durumlarının tek bir ekrandan sorgulanabilmesi. İstenirse tezgah grupları bazında planlanan/gerçekleşen analizi.

23. Üretim çevrimi boyunca sistemin aynı iş emrine ait yarı mamulleri tüketmesinin sağlanması.

24. Alaşım kataloğu ile döküm üretiminin doğasında olan dipte kalan, kütük, döndü ve üretim döngüsünün çevrimsel olarak gerçekleştirilebilmesi.

25. Aynı şarj numarası ile dökülmüş işlerin takibi ve izlenebilirlik açısından tüm üretim, kontrol, kullanılan hammadde malzeme kayıtlarına ulaşılabilmesi.

Kalite Yönetim Sistemi

26. Üretimin tüm safhalarında ürünlerin güncel dokümanlarına (teknik resim, kalıp, işleme resmi, şartname, ambalaj görüntüsü vb) yetki bazında ulaşılabilmesi. ISO 9001 ve diğer kalite yönetim sistemi doküman yönetimi gereklerinin ERP kanalıyla yönetilmesi.

27. Üretim sürecinde üretilen çeşitli dokümanların (tabletten çekilen çekilen fotoğraf, dosya sisteminden bir belge vb) anında ilgili üretim veya kalite kaydına iliştirilebilmesi.

28. Siparişle gelen resim değişikliklerinin onaylanma sürecinin yapılabilmesi.

29. ERP de tanımlanmış olan kalite planları veya ürünlerin kalite kontrol tanımlarının üretimde operatör veya kalitecilerin karşısına gelmesi ve ilgili ekran veya mobil cihazlardan ölçüm sonuçlarının anlık girişi.

Satış Yönetim Sistemi

30. Esnek, döküme özgü teklif tanımlama ve teklif raporları alabilme.

31. Ürün fiyat revizyonlarının yönetilebilmesi, oluşturulan şablonlarla malzeme son fiyat ve liste fiyatlarına göre fiyat revizyonları yapılabilmesi.

32. Bölüm bazında genel ağırlık bazında talep tahminlerinin girilebilmesi.

33. Teklifin tüm belgelerinin sisteme eklenebilmesi.

34. Satış siparişinin tüm belgelerinin sisteme eklenebilmesi.

35. Satış siparişindeki ek isteklerin tanımlanabilmesi. Yapılan değişikliklerin tanımlanabilmesi.

Finans Yönetim Sistemi

36. Birden fazla döküm fabrikasına uygun muhasebeleştirme sistemi.

37. Ağırlığa göre satılan ürünlerde sevkiyatla bütünleşik satış faturası

Diğer Haberler

Seminer

Seminer

"ERP-Kurumsal Kaynak Yönetimi: İşletmeler ve Mühendisler için Önemi"

Akıllı Bilişim Teknolojileri Konferansı

Akıllı Bilişim Teknolojileri Konferansı

Sektörel gelişmelerin ve deneyimlerin paylaşılacağı kapsamlı Akıllı Bilişim Teknolojileri Konferansı Başlıyor! Konferans Hakkın Tüm Detaylar...

Petroyağ, insan kaynakları süreçlerinde Yeni Nesil BilişimHR'ı tercih etti....

Petroyağ, insan kaynakları süreçlerinde Yeni Nesil BilişimHR'ı tercih etti....

Endüstriyel yağ pazarında geniş bir payı bulunan ve çeşitli sektörlerde 600'ün üzerinde sanayi kuruluşuna hizmet veren Petroyağ, insan kaynakları süreçlerinde Yeni Nesil BilişimHR 'ı...

Gürmetal tüm kurumsal süreçlerinde Bilişim ERP ürününü kullanma kararı...

Gürmetal tüm kurumsal süreçlerinde Bilişim ERP ürününü kullanma kararı...

Kaplama sektöründe 1977 yılından bu yana hizmet veren Gürmetal Metal Kaplama Ve İmalat San. Tic. Ltd. Şti Erp (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımı olarak Bilişim ERP ürününü tercih...

Altıntaş Ambalaj tüm kurumsal süreçlerinde Bilişim ERP ürününü kullanma...

Altıntaş Ambalaj tüm kurumsal süreçlerinde Bilişim ERP ürününü kullanma...

Ambalaj Sektöründe 1963 yılından bu yana hizmet veren Altıntaş Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Erp (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımı olarak Bilişim ERP ürününü tercih etti....

Bilişim AŞ, 1-2 Kasım tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde...

Bilişim AŞ, 1-2 Kasım tarihleri arasında, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde...

Bilişim AŞ, kongrede katılımcıları Yeni jenerasyon İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi N-HR ve Kamu İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi Kamu HR, Bilişim Bordro Fusion, Bilişim BI ürünlerinin...

Cumhuriyet Bayramı' mız Kutlu Olsun

Cumhuriyet Bayramı' mız Kutlu Olsun

29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz.

 Bilişim AŞ HR Çözümleri Müdürü Umut Armağan Bayraktaroğlu’nun makalesi...

Bilişim AŞ HR Çözümleri Müdürü Umut Armağan Bayraktaroğlu’nun makalesi...

Umut Armağan Bayraktaroğlu Bey'in “Endüstri 4.0’da Nitelikli İnsan Gücü Yönetimi” başlıklı makalesi ICTMEDIA dergisinin Kasım sayısında yayınlandı.

Şenkaya Döküm tüm kurumsal süreçlerinde Bilişim ERP ürününü kullanma kararı...

Şenkaya Döküm tüm kurumsal süreçlerinde Bilişim ERP ürününü kullanma kararı...

Döküm Sektöründe 1969 yılından bu yana hizmet veren Şenkaya Çelik Döküm San.ve Tic.A.Ş. Erp (Kurumsal Kaynak Planlama) yazılımı olarak Bilişim ERP’ i aynı zamanda raporlama ve veri...

Anadolu Döküm Sanayi AŞ ile Bilişim AŞ ürünlerini kapsayan iş birlikteliği...

Anadolu Döküm Sanayi AŞ ile Bilişim AŞ ürünlerini kapsayan iş birlikteliği...

Anadolu Döküm Sanayi AŞ ile Bilişim AŞ Bilişim ERP ‘tüm altsisitemlerini, Bilişim Mobile – Mobil Üretim & Saha Yönetim Sistemi, Bilişim PM- Görsel Üretim İzleme Çözümünü ve Bilişim...

Epsilon Havacılık Ve Savunma Sanayi Bilişim AŞ’nin kurumsal kaynak sistemi...

Epsilon Havacılık Ve Savunma Sanayi Bilişim AŞ’nin kurumsal kaynak sistemi...

Epsilon Havacılık Ve Savunma Sanayi Bilişim ERP ‘tüm alt sistemlerini, Bilişim Mobile – Mobil Üretim & Saha Yönetim Sistemi, Bilişim PM- Görsel Üretim İzleme Çözümünü ve Bilişim BI...