Bilişim AŞ Müşterilerinden Savunma Sanayi’nin Önde Gelen Firmaları Aselsan, Havelsan ve FNSS ‘Defense Top 100’ Listesinde Yer Aldı

Bilişim AŞ Müşterilerinden Savunma Sanayi’nin Önde Gelen Firmaları Aselsan, Havelsan ve FNSS ‘Defense Top 100’ Listesinde Yer Aldı

18 Aralık 2020

Türk Savunma Sanayi’nin önde gelen firmaları her geçen yıl daha da büyüyerek, sektörde firmalarının yer aldığı dünya başarı listelerinde sayılarını artırarak yer almaya devam ediyor.

ABD merkezli yayıncılık kuruluşu olan Defense News tarafından her yıl bir önceki yılın satış rakamları baz alınarak hazırlanan ve dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen “Defense News Top 100” listesi açıklandı. Listede 7 Türk şirketi yer alırken ASELSAN ilk 50’ye girme hedefine ulaştı. HAVELSAN ve FNSS ise ilk kez listeye girme başarısını gösterirken bu yıl listede 7 Türk firması birlikte yer buldu. Listede önceki yılda yer alan BMC, Roketsan ve STM firmaları bul yıl da listede kalmayı başarırken TUSAŞ ise 16 basamak yükselerek 53. sıraya yerleşmeyi başardı.

Yerli Yazılımlarımız ile Sektörün Öncü Kuruluşlarını Destekliyoruz

Bilişim AŞ olarak geliştirdiğimiz %100 yerli yazılım ürünleri ile sektörün öncü kuruluşlarına her geçen gün değer katmaya devam ediyoruz. Müşterilerimiz ASELSAN, HAVELSAN ve FNSS’i dünya çapında göstermiş oldukları bu milli başarıdan dolayı tebrik ediyoruz.