Başarı Hikayeleri

DOĞUŞ Teknoloji

Bilişim BI; çalışan özlük verisinin 5 şirketin IK platformundan D-SUIT İşlem merkezine aktarımı için kullanıldı.

Firmanız hakkında bilgi verebilir misiniz ?

“Doğuş Teknoloji, farklı sektörlerin teknoloji ihtiyaçlarına sağladığı yaratıcı çözümlerle müşterilerine küresel rekabet ortamında sürdürülebilir gelişimin önünü açıyor.”

Doğuş Grubu şirketlerine Bilgi Teknolojileri alanında hizmet vermek amacıyla 2012 yılında faaliyetlerine başlayan Doğuş Teknoloji; yenilikçi, dinamik, çözüm odaklı, fark yaratan, yüksek katma değerli ürün ve hizmetleriyle müşteri memnuniyetine odaklanıyor. Bu doğrultuda kalite anlayışını ön planda tutan ve hizmetlerini optimum maliyetlerle müşterilerine sunan Doğuş Teknoloji, Bilişim Teknolojisi alanında gerekli her türlü altyapı çalışmalarını, sistemsel, yazılımsal ürünlerin uyarlamasını hayata geçiriyor. Bilgi işlem sektöründeki çağdaş teknolojiyi uygulayarak, teknolojik projeler geliştiriyor ve destek sağlıyor. Müşterilerine stratejik işbirliği anlayışıyla yaklaşan Doğuş Teknoloji, kuruluşların dahili iş ve bilgi teknolojileri birimleriyle entegre bir şekilde çalışarak, proaktif yöntemlerle ihtiyaçları belirliyor ve güncel ihtiyaçlara üst düzeyde çözüm sağlayan ürünler geliştiriyor. Güçlü teknolojik ve sektörel operasyon deneyimini ürünlere yansıtarak zamanında teslim ve etkin proje yönetimi hizmeti sunan Doğuş Teknoloji, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilmek üzere ihtiyaçları en kaliteli şekilde karşılayacağı yöntemleri gözden geçiriyor ve sürekli iyileştiriyor.

? Ürünümüzü kullanmaya başladıktan sonra ne tür faydalar elde ettiniz? Ürün hakkında görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Doğuş Holding ve Doğuş Grubu kapsamındaki ekstra 4 şirketin (Ara Güler Doğuş Sanat ve Müzecilik, Doğuş Tarımsal Proje AR – GE Hz. A.Ş., Doğuş Turizm Sağlık Yatırım A.Ş.) Doğuş Teknoloji tarafından geliştirilen dijital platform “D-SUIT İşlem Merkezi” aracılığı ile IK, finans ve varlık iş süreçlerinin tek bir yerden hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için başlatılan proje kapsamında kullanılmıştır.
Bilişim BI; çalışan özlük verisinin 5 şirketin IK platformundan D-SUIT İşlem merkezine aktarımı için kullanıldı.

Bilişim BI toolunun kullanışlı “görsel sorgu ekranı” ile hızlı bir şekilde webservice’teki veri setine yeni bir alan eklenip çıkarılabildi. Aynı şekilde istediğimiz şekilde filtreleme işlemi sağlanabildi. Webservice’İn backup’ı alınabildi. İletilecek veri setinde hızlı ve esnek şekilde güncelleme yapılmasının sağlanması en önemli avantajı idi. Aynı zamanda tool’u kullanabilen herkesin development bilgisi olmasa da bu güncellemeyi yapabilmesi zaman kazanımı açısından da avantajdı.

D-SUIT İşlem merkezi portföylerinin entegrasyondan sonra veriyi kontrol ederek talep ettikleri ek isteklerin tool sayesinde anında sunulması sağladığı en önemli çözüm oldu.

Proje Detayları

Proje ismi: D – SUIT İşlem Merkezi – Holding Entegrasyon Projesi

Proje süresi: 6 Ay

Projede kullanılan yazılım: BilişimBI

Proje yılı:2019

Kullanıcı sayısı: 10

Modüller/Fonksiyonlar/Çözüm Kapsamı: BilişimBI,  Anlık Sorgu Aracı , Webservis ve Zamanlanmış Görevler.

Ayşe Akdoğan Yağımlı

 Senior Specialist Product Owner