Savunma Sanayi Sektörü Yazılım Çözümleri

Genel Bakış

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kalkınmanın ve sanayileşmenin önemli bir parçası olarak kabul edilen savunma sanayi son yıllarda hayata geçirilen projeler ile başarısını katlamış duruma gelmiştir. Artık kendi tankını, helikopterini, gemisini, insansın hava araçlarını üreten bir konuma gelen Türkiye uluslararası derecelendirmelerde de üst sıralara tırmanarak buradaki konumunu muhafaza etmeyi başardı. Türk savunma sanayisinin bu denli gelişmesinde son dönemlerde artan yatırımlar büyük rol oynamıştır. Gelişen sektörün ihtiyaçları ise hızla ortaya çıkmıştır. Sektörün kendine özgü değişkenleri ve dinamiklerine uygun yazılım çözümleri ihtiyacını karşılamak üzere geliştirdiğimiz teknolojiler ile bugün sektörün öncü kuruluşlarını desteklemekteyiz.

 

Bilişim AŞ olarak 1985’den bu yana kamu ve özel sektör projelerimizi başarıyla hayata geçirerek ülkemiz ekonomisine katkıda bulunurken teknolojik gelişmelere de doğrudan temas ettik. Tüm projelerimizde olduğu son yıllarda hızla yükselen savunma sanayimize de yerli yazılımlarımız ile güç katmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin önde gelen medya kuruluşlarında Genel Müdürümüz Hüseyin Erdağ’ın savunma sanayinde yerli yazılımlara dair görüşlerine yer verildi. 

 

Hürriyet : https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/savunma-sanayi-yerli-yazilimda-ataga-gecti-41751892

Haberler.com: https://www.haberler.com/savunma-sanayi-icin-yerli-yazilim-atagi-13959529-haberi/

Haber7: https://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/3073193-savunma-sanayi-yerli-yazilimda-ataga-gecti

Akşam: https://www.aksam.com.tr/teknoloji/turkiyede-yerli-yazilimla-disa-bagimliligin-sonlanmasi-icin-2021-kritik-esik/haber-1153226

DHA: https://www.dha.com.tr/ekonomi/savunma-sanayi-icin-yerli-yazilim-atagi/haber-1813747

Milli Gazete: https://www.milligazete.com.tr/haber/6541562/savunma-sanayi-icin-yerli-yazilim-atagi

Çözümler

Referanslar

Başarı Hikayeleri

Bilişim çözümleri ile işinizi dönüştürün.

Bilişim AŞ ile işletmenizin tüm yazılım ihtiyaçlarına uçtan uca çözümler bulabilirsiniz.

SİZİ ARAYALIM

Bilişim ürünlerini deneyimlemek ve ihtiyaçlarınızı belirlemek için uzmanlarımız ile görüşün.